Izmed vseh, ki ste izpolnili kviz, smo izžrebali 10 srečnežev, ki bodo prejeli svoj izvod knjige “Na pomoč! Kako naj otroka naučim ravnati z denarjem?“
Izžrebanci so:
Mateja L., Ana K., Martina D., Tanja G., Mateja Š., Karmen G., Tanja G., Rok B., Andrej T., Nada R.
Čestitamo! 🥳 Vsem ostalim pa želimo veliko sreče prihodnjič!
Preprosto! Izpolnite spodnji kviz o finančni vzgoji otrok. Ne glede na to, na koliko vprašanj boste odgovorili pravilno, boste sodelovali v žrebu za knjigo “Na pomoč! Kako naj otroka naučim ravnati z denarjem?“
Izmed vseh, ki boste izpolnili kviz, bomo izžrebali 10 srečnežev, ki bodo prejeli svoj izvod knjige. Izžrebance bomo osebno kontaktirali preko posredovanega e-maila in objavili na naši spletni strani do ponedeljka, 30. 9. 2024.
Veliko sreče!
Odkrijte odgovore na ta in mnoga druga vprašanja v našem hitrem kvizu! Kliknite spodaj in preverite svoje znanje.
Pravilnega ravnanja z denarjem se otroci ne morejo naučiti sami od sebe, za to smo odgovorni starši.
Želite otrokom pomagati, da v življenju ne bodo občutili finančnega stresa? Potem zavihajte rokave in se lotite finančne vzgoje!
V knjigi Na pomoč! Kako naj otroka naučim ravnati z denarjem? boste izvedeli:
Kdaj je pravi čas, da otroku začnemo dajati žepnino? Je sploh kdaj? In če je, kako to narediti pravilno? Žepnina ni le dodatek, s katerim otroku omogočimo drobne želje. Gre za izjemno pomembno orodje, s katerim otroka učimo odgovornosti, načrtovanja in razumevanja vrednosti denarja.
Otrokom pomagate pri šolskih nalogah. Morda jih vozite na nogomet ali ples. Nekoč ste jih celo poskušali naučiti, da morajo pospravljati za seboj. Kaj pa denar? Kaj želite, da bi se naučili o služenju, varčevanju in trošenju denarja? Kakšen odnos želite, da imajo do denarja?
Vas je otrok s svojim uspehom in ocenami prijetno presenetil ali zgolj izpolnil vaša pričakovanja? Ali naj ga za to nagradimo? Kakšna bi naj bila ustrezna finančna nagrada za šolski uspeh? Ali to zavisi od vašega ekonomskega statusa, otrokovega truda, njegovega uspeha ali standarda nagrad, ki so ga postavili starši sošolcev in vrstnikov?
“Nežno starševstvo ni namenjeno le otrokom, ampak tudi nam, odraslim – z razvojem (finančnih) veščin, ki jih morda še nismo usvojili.”
Finančna mentorica Ana Vezovišek dnevno spremlja proračune številnih Slovencev in Slovenk. Več kot 25 let izkušenj na tem področju ji omogoča, da pozna in razume vse napake, ki jih ljudje delamo pri upravljanju osebnega proračuna.
“Med ljudmi velja splošno prepričanje, da upravljanje denarja ni nobena znanost, a praksa kaže ravno obratno.”
Navadno “pademo” ravno pri osnovah in če smo iskreni, ne vemo niti, kako zastaviti finančno vzgojo otrok.
Ana Vezovišek je magistrirala na temo vpliva finančne pismenosti na zadolženost posameznika. Je avtorica več knjig s področja osebnih financ, predavateljica in finančna mentorica.